sobota 28. listopadu 2020

Výběrové LP “ Rock´n Roll Thrashers“ od Gaunerů

Pod katalogovym číslem EMLP45 pod Emergency Records vyšla 25. listopadu vinylová kompilace plzeňské punk rockové partičky Gauneři. Label samotný k desce uvádí nevystihující info: Emergency Records hrdě oznamuje listopadovou novinku: LP Gauneři – Rock´n Roll Thrashers. Jde o souhrn nejlepších písní kapely za víc než dvacet let existence, 14 skladeb které všichni znáte z nesčetných koncertů a vystoupení. Geniální mix Motörhead, Peter Pan Speedrock a Ramones! Album vychází v limitované edici 250 kusů, na potištěném vnitřáku najdete band story, fotky a letáky. Elpíčko můžeš samozřejmě poslechnout i koupit u Emergency. Pozor deska je limitovaná na 250 kusů.

Benefiční prasečák


Čtvrtý ročník benefičního koncertu, tentokrát věnovaný organizaci Feliti kastruje (www.feliti.cz), která se zabývá kastrací toulavých koček a obstaráváním krmiva pro kočky bez domova. Příspěvky pro Feliti z.s. na kastraci toulavých koček můžete posílat na transparentní účet 2501891939/2010. Na letošním ONLINE Prasečáku/Kočičáku zahrají:

Marne (grind, Orlová)

Členové ex-Hibakusha stále vykazují sílu a nasazení přeživších atomového výbuchu. Všechnu tu energii éserovnáempétřineboco pošlou do publika s rychlostí a vervou sobě vlastní. A v listopadu možná přivezou desku!

https://www.facebook.com/marneband/

Impulsealer (grindcore, Orlová/Soběslav)
Fúze členů Hibakusha a Bowelfuck dala vzniknout původně pouze studiovému dvoučlennému projektu, kde se snoubí prvky deathgrindu a grindcoru. Loňská eponymní deska solidně rozčísla tuzemské vody.
https://impulsealer.bandcamp.com/

Conquestio (crust punk, Pardubice)

Hc-punk v rytmu d-beatu z Pardubic v čele s charismatickou zpěvačkou Terkou (nás ale nezajímá, co má kdo mezi nohama, že jo Marku?), složený z ex-členů Life Possesion. Poslední zářez je loňské splitko se Sobras del Descontento.
https://bandzone.cz/conquestio

Blitzkrieg Boyz (panzer crust, Trutnov)

Místní crustovej tank s powerviolence prvky a vokálem jako od Vildy Čoka, dokud ještě nebyl tak trochu čokot. Poslední desku, neboli splitko s německýma Drecksch kluci určitě vezmou s sebou.
https://bandzone.cz/blitzkriegboyz

Člověk v plísni (hc-punk, grind, Trutnov)
Parta hic z místního nádraží, letošní skóre -1, další deska snad někdy bude.
https://clovekvplisni.bandcamp.com/

Není tu místo pro
fašismus
rasismus
sexismus
homofobii
transfobii
a podobný svinstva! 

facebook.com/events

ONLINE koncert 28.11.2020 ve 20:00 ZDE

pátek 27. listopadu 2020

Pražská Lakka ohlašuje na jaro novou nahrávku

Emotivně laděná, leč stále poměrně agresivní partička LAKKA servíruje na svém bandcampu ukázku s chystaného dvanáctipalcového splitu s slovenskými Samorast, které vyjde na jaře 2021. Obě kapely budou mít na desce po pěti tracích. Strana Lakky je opět čistě v duchu DIY. Přes nahrávání, zvuk, master i obal. Pokud se chceš podílet na vydání desky, můžeš se kapele ozvat a připojit se tak již k řádce labelů, pod kterými půjde LP mezi lidi. Pokud Covid, pes a Babiš dá, na jaře se můžeš těšit i na společné tour obou kapel.

lakka.bandcamp.com/track/fight-or-sleep

facebook.com/lakkapunx

úterý 24. listopadu 2020

Surfin’ Bazooka – live stream from Bajkazyl Brno

Streamový koncert dua Surfin' Bazooka.

Surfin’ Bazooka (militant bazooka jazz)
benefiční live stream - Bajkazyl Brno
28th November
21:00

Surfin' Bazooka je avantgardní duo ve složení Štěpán Hurník (saxofony) a Willhelm Grasslich (noisy, zvuky, perkuse a propaganda). Přináší ofenzivní sonickou paletu free jazzových saxofonů a roztodivných hluků industriálního charakteru. Chaos i soulad thereminu, saxofonu a poplachové sirény. Mírný progres v mezích totálního masakru.
https://surfinbazooka.bandcamp.com/releases

Streamovací link očekávej na facebookovém eventu:

https://www.facebook.com/events/717550055839326

Veškerý výdělek z on-line koncertu jde na podporu klubu zasaženého covidovými opatřeními!
Podpořit můžeš přes účet č. 215868392/0300 či paypall: killthepop@centrum.cz
Do zprávy uveď „dar Bajkazyl“

čtvrtek 19. listopadu 2020

LP reedice starších alb ústecké Houby u Papagáje

Severočeská punk rocková formace Houba ve spolupráci s Papagájův Hlasatel Records po loňském full albu “Ničeho Nelitujem!“, které bylo vlastním prvním klasickým asfaltem v historii kapely sahající až do roku 1995, vypustila vinylové reedice nahrávek z let 2002 a 2007. Jedná se tedy o tituly “...Ať Von Zacvrč!“ a “U Šílena Nesersrny“. Osobně doufám, že dojde i na reedice starších věcí, protože tracky zejména z prvního jmenovaného titulu jsem si dával pravidelně téměř před dvaceti lety pod pódiem v Děčíně a v Ústí pod Labem, odkud kapela pochází...navíc řada textů je i po těch letech stále v platnosti...dál potápí se naše loď a volání po zisku je hlasitější než volání o pomoc.

www.facebook.com/houbacz

phr.cz


Italská grindcore rubanice ONE DAY IN FUKUSHIMA vypouští příští měsíc nový singl

Italové ONE DAY IN FUKUSHIMA se mihli nejen na koncertních pódiích v ČR, ale hlavně se zde dobře zapsali debutním full albem Ozymandias, které kolovalo v podobě CD po českých distrech a jehož nesporné kvality ocenil nejeden fanoušek agresivního grindcoru. Kdo stihl v loňském roce NTEY Deathfest, mohl si tuhle pecku pořídit konečně i na klasickém LP. Jako správná mlátička tahle kapela začala poměrně i hojně splitovat a po kazetových i klasických singlových splitech s kapelama jako Genocidal Terror, Intravenous Poison nebo Intracranial purulency (se kterými právě přijeli na uvedený Deathfest),  představuje další kolaboraci. Tentokráte se jedná split s indonéskou mlátičkou Aftersundwon pod společným titulem Barbaric Scenario. Zajímavostí budiž, že na nahrávce, která bude mít podobu jak kazety, tak sedmipalce, se podílelo více labelů, než bude na nahrávce skladeb.

onedayinfukushima.bandcamp.com/

facebook.com/odifgrind

Novinky u Day After

 Mysleli jste si, že s Kritickou Situací je pro letošek naše vydavatelská činnost u konce? Máme pro vás překvapení, a to hned dvě! 11. prosince vychází na Day After alba dvou kapel ze Západu,

Nulajednanulanula

a

BOO$T

Seznamte se s katalogovými čísly DAY 66 a DAY 67:

Nulajednanulanula - Život je pomalá smrt

Nové album post-hc / emo-violence kapely Nulajednanulanula obsahuje 8 skladeb zpracovávajících témata života a smrti. Specialitou releasu je ručně vyráběný box s exponátem uhynulého hmyzu zalitého do pryskyřice a zasazeného do obalu. Díky různým druhům nalezeného hmyzu je tak každý kus originál. Uvnitř boxu najdete desku v barvě baby pink vinylu. Nespočet hodin práce členů kapely a jejich přátel tak vyústilo v jedinečný projekt, který v sobě kombinuje živelnost, osobitost DIY přístupu a zároveň strnulost smrti.


Boost - Tribal Culture

Po dvou letech strávených ve zkušebně na plzeňském Jižním Předměstí a dvou promo nahrávkách vydávají Boost debutové album Tribal Culture. Deska je kompresí dvou uplynulých let v podobě výběru 17ti minutové smršti. Šest rychlých, energických skladeb s hardcore výbušností a metalovým soundem v duchu Power Trip nebo Cro-Mags. Zároveň nelze popřít inspiraci současnou hc scénou východního pobřeží. Vznikl tak mix ze staré školy se současnou tváří, který pokryl jednu stranu dvanáctipalce. Na B-side je sítotisk.


Oba releasy je možné koupit také v balíčku s trikem za zvýhodněnou cenu. Předobjednávat můžete zde: http://dayafter.cz/cs/katalog/predobjednavky/

Díky za vaší přízeň!

Day After records 2020

pondělí 16. listopadu 2020

Představení Dysphoricam Audio productions

Dysphoricam Audio productions je nové české vydavatelství, který se zaměřuje na netradiční přístupy k tvorbě hudby. Preferovaným formátem vydávaných nahrávek budou unikátní hudební kompilace českých i zahraničních kapel s originálním konceptem a zaměřením na určitý hudební žánr nebo skupinu žánrů. První kompilací, která právě vychází, je kompilace "Jiná hudba - Czech Experimental and Progressive Compilation", která vychází jako 2LP s osmi českými kapelami, které oscilují od kraut/prog rockových odnoží přes mathcore, avantgardní death metal až po jazz/noise volnomyšlenkáře. Různorodost žánrů je podřízena ústřednímu grafickému a myšlenkovému konceptu celé kompilace, který se jako červená nit prolíná celým dílem. 

Na kompilaci najdeš kapely: Blachut, Masáž, Ohne Stunde Minuten, eá, Mankurt, Duobetic Homunkulus, Massola, Nachttante.

Pikodeath – Insane

Pikodeath – Insane

Když tahle liberecká partička vydala svoje první demo, začínal jsem aktivně jezdit po koncertech (po předchozích pár letech, kdy se jednalo řekněme o příležitostné aktivity). Pikodeath jsem měl možnost za ta léta vidět mnohokrát v různých sestavách…prakticky až do té dnešní, ve které zůstal pouze jeden zakládající člen Josef Vích a ve které také v kooperaci labelů Defense Records a Maximed Records bylo vydáno jejich poslední album “Insane“.

Zbystřit by měli především fanoušci poctivého death metalu říznutého thrashovými kytarami, protože přesně o to tady hlavně jde. Skloubit uvedené dva styly se povedlo i do grafické stránky věci, kterou tvoří zejména přebal a jeho různé výřezy. V bookletu najdeš dále nějaké fotky kapely, dle provedení se jedná o dílo Jardy Vynikala, který figuruje ve thanx listu. Full textová výbava je v bookletu samozřejmostí, stejně jako zmínka o mistrovi Otynovi a studiu Davos, kde vzniknul velmi solidní zvuk nahrávky.

Jelikož má kapela zahraniční přesah, protože je na mikráku nějaký ten pátek Loppi, je pár textů i v německém jazyce. Do stopáže dvaceti osmi minut se vešlo osm skladeb, které se neposlouchají vůbec zle. Krom standardních těžkých rifů a řízných kytar, kterými válcují Pikodeath přední řady fans na koncertech má při soustředěném poslechu fanoušek možnost ocenit i řadu super nápadů a potažmo celkově kvalitní kytarou práci uvedeného Josefa Vícha. Nejen kytara, ale i kompoziční stavba jednotlivých tracků tahá desku “Insane“ ze šedi průměru tuny obdobných nahrávek. Pikodeath se kompozičně nedrží čistě thrash death škatulky, což je moc fajn, ale v rámci kompozičně nadstandardní práce s tempy a zvraty, sem tam utečou i do příbuzných hudebních žánrů jako je grindcore nebo hutný hardcore. Za zmínku stojí, krom perfektní práce s vokály i výkony ostatních spoluhráčů, které díky optimální stopáži decentně proložené nějakým tím intrem dodávají optimální dávku variability, kvůli které prostě tohle album na scéně nezapadne a řada posluchačů se k němu bude ráda vracet.

Asi nemá smysl dále plácat, je to prostě kvalitní deska, přesněji CD, které žánrově nakloněnému fanouškovi bez debat sedne.  

4/5

Grinch

Nový singl Horsebastard u Dead Heroes

Domácí fofr label Dead Heroes ohlásil před objednávku na další vysokooktanovou nahrávku. Jedná se o sedmipalcový split, kde se o drážky dělí uvedení Horsebastard s Retortion Terror. Horsebastard  není zapotřebí nějak extra představovat. Tuhle partička týpků z UK v sestavě se členy Corrupt Moral Altar, Chinsniffer a dalšími si buďto viděl na OEF a nebo si slyšel některou z jejich pekelných nahrávek, ve kterých má často prsty právě Dead Heroes Records. Osobně, když jsem poprvé slyšel debut “Giraffetermath“, nechápal jsem a od té doby nedám na kapelu dopustit. Druhá strana singlu patří japonským grindcore šílencům Retortion Terror, ve kterých má prsty kytarista Takafumi Matsubara. Znáš z Gridlink, Mortalized, Congenital Haemorrhoids a dalších velmi hlučných japonských spolků. Téměř za hranou uchopitelnosti, což je kapelám ze země vycházející slunce v tomhle ranku vlastní…stačí si vybavit některé noisecore nahrávky mocných Unholy Grave.

deadheroeslabel.bandcamp.com/album/horsebastard-retortion-terror-split-7ep


neděle 15. listopadu 2020

Magick Disk Musick představuje BRAUNCHOLDA "Stínohrad"

Velký debut nového grindcorového masakryště. Lisovaný černý vinyl, limitovaná, ručně číslovaná edice 100 kusů. Pohlednice, download kód. Pouze 1 kus na objednávku a člověka.

Cholda (FDK) a Braun (PLOY) dali hlavy a příjmení dohromady a svět grindcoru tak nyní rozpoutává nový rituální tanec, v němž semele vše; i co se semlít zdánlivě nedá.

Ladies and freaks, tohle je alternativní grind variabilní jak symbol, ovšem pokud platby, tak za odlišnost; tedy čekejte všechno, co jste kdy v tomhle žánru slyšeli, a dostanete mnohem více.

Debutové album "Stínohrad" je instrumentálně zdatné, čerstvé a natlakované pak jako parta pokoronavirových pijáků lačně obléhající právě naražený sud.

V českých textech se rozhodně neřeší domnělé mantinely žánru: jsou ulítlé jak mládí, stejně tak jako vzápětí tryskají odérem nasbíraných životních zkušeností orámovaných hlubokým básnickým rozhledem – stále rebelujícím a drtícím jakékoliv konvence, které jsou trvale namířené na (uměleckou) svobodu.

Dvanácti skladbové album vychází sekundárně jako digitál na síti sítí a všech jejích obskurních zákoutích, primárně ovšem jako klasická černá gramodeska (limitovaná 100 ručně číslovanými kusy) a dále netradiční červená a zelená magnetofonová kazeta (vůbec první ve vydavatelské éře Magick Disk Musick).

Seš skutečnej grind core freak nezašpuntovanej v láhvi vlastního sebeklamu?! A nebojíš se ani žesťů? Tak schválně!

Titul: BRAUNCHOLDA "Stínohrad"

Vydavatel: Magick Disk Musick

Datum vydání: pátek 13. listopadu 2020

Žánr: alternativní grind core

Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP, MC, MDM-XXVII

www.madmusick.cz/online_store/LP/BRAUNCHOLDA-Stinohrad-LP-MP3-FLAC-2020.html

(oficiální text distributora)

Nervous Impulse / Japanische Kampfhörspiele / Meat Cutting Floor / Brud ‎– Grind Cuts

Nervous Impulse / Japanische Kampfhörspiele / Meat Cutting Floor / Brud ‎– Grind Cuts

Další kolaborace v podání ruských labelů, kterou poslal Eric z Nervous Impulse nabízí krom běsnění uvedené kanadské partičky, set ruských slam BDM grinderů Meat Cutting Floor (dále jen MCF), německou pop grindovou porci v podání Japanische Kampfhörspiele a ukrajinský moderní grindový hybrid Brud.

Abych řekl pravdu, tak před poslechem nahrávky, jsem znal z uvedené čtveřice pouze Nervous Impulse. Základní informace jsem dostal z bookletu, který je obdobně koncipován jako předchozí tří chodový splitec s účastí Nervous Impulse, jehož vrchní přebal slibuje doslova maso s nějakou tou porcovačkou. Pro zbytek informací jsem prostě musel na webové profily jednotlivých účastníků téhle hudební zabíjačky, což není rozhodně na škodu…rozšířit si obzory.

Grafická stránka věci není špatná, ovšem seznam jednotlivých skladeb rozesetých po různých stránkách bookletu není zrovna šťastným řešením, ale nebudu hnidopich a bude se věnovat rozhodně podstatnějším věcem.

Tahle, de facto druhá část narozeninového dárku k desetiletému výročí Nervous Impuls je rozhodně obsáhlejší než již zmíněná část první “Atomic Grind“ a to nejen účastí čtvrté kapely, ale i stopáží, která se zde šplhá až k padesáti minutám i přes skutečnost, že obsahuje opět třiadvacet tracků.

Delší časovou stopáž předkládající v jistém ohledu více techničnosti otevírají právě Nervous Impulse pokračující v dávkování hudebního šílenství. Pro zasvěcené není žádným překvapení hudebně vyzrálý mix brutálního death metalu a grindu nepostrádající neurvalost ani cit pro věc. Žádným překvapení není ani matematická přesnost ve schizofrenním raptu…je jen otázkou zdali je ji posluchač schopen objevit a následně docenit. Druhá možnost je, že ztratí ve změti pověstných výbuchů agrese, trhání strun, bubenických sypanic a šílených řevů, což ostatně nejlépe charakterizuje tenhle kanadský kvintet. Pět ran do čepice uzavřených vše říkajícím štychem “More Hate“, nedělá v početné diskografii kapely rozhodně ostudu.

V těžkých rifech a s kratší stopáží jednotlivých tracků pokračují ruští MCF, kteří krom uvedené kolaborace stihli za deset let existence vyprodukovat dvě plnohodnotná alba na domácích labelech. Účast MCF na tomhle kompilátu se nijak extra krom uvedené stopáže nevymyká ze zajetých kolejí žánru. Dochází na standardní “krájení salámu“, které vždy perfektně roztočí při živých přehrávkách circle pit. Slamming brutalita se samozřejmě střídá s úlety do vyšších otáček. Skladby jsou sice tak krátké, že nestačí nudit, ovšem vskutku nepřináší nic zapamatování hodného. Technicky ani zvukově nelze nahrávce vytknout nic. Průměrná věc, která neurazí. Jen doplním, že všechny skladby včetně coverky od Nervous Impulse najdeš také na posledním full CD “Fecal Mess“.

Japanische Kampfhörspiele aka JaKa přinášejí svým grind punkem / pop grindem na split poměrně svěží vítr. Někoho možná odradí typická německá skladba zde umocněná ještě užitím mateřštiny, ale kdo má rád německé kapely, s tím to nehne. Oproti fekalní lyrice u předchozích MCF se kapela staví ironicky k dění kolem sebe, což je mi poslední dobou rozhodně bližší. Jednotlivé tracky jsou vystaveny nejen úderně a chytlavě, ale mají rozhodně co nabídnout i po stránce technické. Je vidět, že mají borci za těch dvacet let už něco za sebou. Plynule přecházejí z jednoho na druhé ve své žánrové bublině, která se dokáže nafouknout od thrashe až po black, a práce s vokály už je jen pomyslnou třešničkou na dortu. Pro mě rozhodně příjemné překvapení a výzva v podobě ponoření se do početné diskografie.

Kompilát uzavírá tříčlenná úderka Brut, která kombinuje nejen brutální death metal s grindem, ale do své tvorby tlačí i podstatnou složku “core“, čímž velkou měrou zpestřuje jinak milionkrát slyšené. Každé skladba, přesněji část v každé skladbě nejen drtí, ale rozhodně nenechá posluchačovi nohy v klidovém režimu. I přes základní koncept jednoduchosti jdoucí ruku v ruce s úderností, nabízí tahle ukrajinská trojka i řadu podařených hudebních momentů. Prostě si hoď do mixerů klasický hácéčko, přidej grind a brutální death metal, nech řádně promixovat a dostaneš Brut…zde s nic nedevastujícím zvukem a extra potenciálem žánrově vyniknout v dané společnosti. Jdu si pustit Cannibal Cops!

Musím uznat, že výběr na téhle padesáti minutové klepanici není vůbec marný. Osobně bych si dokázal představit “lepší“ náhradu za MCF, ale toto může být zapříčiněno i mojí ne moc velkou oblibou produkovaného hudebního ranku. S ohledem na pestrost (zde pouze pro fans extrémních žánrů), se nahrávka poslouchá fajně, nuda nemá šanci a navíc je zde naplněn onen skvělý potenciál kolaborací v podobě rozšiřování hudebních obzorů o nové kapely.

4/5

Grinch

Divine Technology na LP už v prosinci

Otevřené hudební hlavy pozor. Poslední album domácích industriálně laděných thrasherů Mean Messiah se dočká vydání na LP. Kdo zná osobu Dana Frimla, je mu jasné, že ani vinylová edice neskutečně svěžího materiálu “Divine Technology“ nebude v žádném ohledu odfláknutá. Čeká tě zvuk v originalní studio kvalitě, 180g červený vinyl, Gatefold obal, 12-ti stránkový booklet…prostě jak uvádí Dan, všechno na max! Pokud si chceš vychutnat podmanivou industriální jízdu s jasným a v ČR nezaměnitelným rukopisem kapely v parádním zvukovém kabátu, objednávej na stránkách Mean Messiah.

www.meanmessiah.com/

www.facebook.com/meanmessiah

středa 11. listopadu 2020

Nová nahrávka na Phobia Records

Phobia Records představuje další nahrávku. Jedná se o d-beat/punk sedmipalcový split, na kterém se představí švédská dvojice Affect, kterou můžeš znát z kazet “Fucked Reality“ a “Profit Victim“. Na splitu se účastní třemi tracky, z nichž jeden je k poslechu ještě před samotným vydáním 13. listopadu letošního roku na bandcampu labelu. Druhou stranu sedmipalce okupují američtí Löckheed s dvěma zářezy, z nichž jeden je opět uvolněný k poslechu. Deska vychází ve spolupráci s labelem ze států a to Blown Out Media v nákladu 500 kusů. Špína, dravost a nenávist…prubni to.

úterý 10. listopadu 2020

Nervous Impulse, Epicrise, Rubufaso Mukufo ‎– Atomic Grind 3 Way

Nervous Impulse, Epicrise, Rubufaso Mukufo ‎– Atomic Grind 3 Way

V rámci mých ostudných recenzentských restů došlo nakonec i na dvě kolaborace, které mi poslal Eric z Nervous Impulse. První notnou dávku hluku tvoří kanadsko-ukrajinsko-český splitec, který spatřil světlo světa díky spolupráci dvou ruských labelů a na kterém změřili obrazně síly Ericovi nervy drásající Nervous Impulse s českými ze řetězu utrženými crust grindery Rubufaso Mukufo a ukrajinskými grindery Epicrise.

Žánrovému příznivci nebude určitě ani jedno z uvedených jmen velkou neznámou ať už kvůli kolaboracím řekněme se zvučnějšími jmény nebo i kvalitním materiálem, který byl u každé z kapel již mnohokráte zaznamenán na zvukových nosičích.

V minimalistickém, leč úderném a vše říkajícím grafickém kabátku se ukrývá nejen stříbrný kotouček přinášející třiadvacet záseků do šedé kůry mozkové, ale i informace o jednotlivých účastnících toho drtícího sprintu na třicet minut s názvem Atomic Grind!

Prvních jedenáct ran bičem upečených léta páně 2017 v bzeneckém studiu Shark z popela Cerebral Turbulency povstalých Rubufaso Mukufo (zde poprvé s Bilosem na mikráku) představuje adrenalinovou injekci působící deset minut nejen v duchu Cerebral Turbulenci, ale i starších Malignant Tumour, od kterých zazní na závěr i coverka “Fuck Off Nazi Bastards“. Nějaké to intričko, tracky od slabé půl minuty stopáže a hlavně tah na branku jako hrom. Co také čekat, když do mikráku zahřmí Bilos, na bubenickou stoličku usedne Cihoň (R.I.P.) a kytary se chopí Daniel Ožuch (momentálně válcující v Murder Rape Amputate), že? Po zvukové stránce je vše v nejlepším pořádku…takže nášup prosím. Jo, ještě se sluší dodat, že tenhle set vyšel původně jako online singl pod názvem “Violent Show“.

Při nástupu pětice skladeb v podání Nervous Impulse se po dávce adrenalinu poměrně svěží a nic netušící pacient dostává na psychiatrické oddělení, kde jej čeká léčba šokem, a to v podobě těžkotonážní a jedovaté porce death metalu brutálního střihu i grindu. Dezorientace umocněná neskutečnými výbuchy agrese ve všech podobách zvuku včetně divokých vokálů á la Inhumate vtahuje do čistokrevného šílenství v podobě trhání strun, bubenických sypanic a řevu. Ovšem i v chaosu lze najít řád, což tahle kandaská pětice opět s přehledem dokazuje a nelze než žasnout nad jejich hráčskými výkony a v celku samozřejmě i kompozičním umem, kterými ničí sluchovody fanoušků již třináct let.

Poslední třetina stopáží i obsahem na téhle kolaboraci je bez debat nejslabší a to i po zvukové stránce. Což ovšem není pro grindovou partičku míchající vážná i nevážná témata Epicrise ve výše uvedené společnosti žádnou ostudou. Rozjeté mašině nedochází dech a válcuje vše, co jí stojí v cestě…a to poměrně chytlavým způsobem. Tancovačky, sypanice a plejáda extrémních poloh vokálů zahřeje u srdíčka každého nadšence do grindové tvorby. Na závěr si kapelka připravila coverky třech ikon žánru (Dead Infection, Grossmember a výše zmíněných Cerebral Turbulency). Cover verze s jasně identifikovatelnými autorskými prvky nevyznívají v podání kapely vůbec marně, čemuž napomáhají i přizvaní hudební hosté.

Celkový dojem je skvělý. Rozparcelování nahrávky nedává absolutně prostor k úniku pozornosti. Splitec má solidní drive, není vycpaný někdy až zbytečnými intry a pokud jej máš doma, tak předpokládám, že se na něj zbytečně nepráší na rozdíl od řady vskutku nezáživných věcí v dnešním nepřeberném množství muziky.

4,5/5

Grinch

neděle 8. listopadu 2020

Reedice LP Excrement Of War na Phobia Records

Phobia Records nezahálí a zítra startuje předprodej na svůj další nový titul v podobě vůbec prvního LP vydání kultovní britské crustovky Excrement Of War. Jedná se o album “Cathode Ray Coma“, které upekla v roce 1994 partička složená z lidí z Doom, Dirt a dalších kapel. Elpíčko sice nebude obsahovat plnou palbu s bonusy jako CD z uvedeného roku, ale čistě uvedené a zremastrované album, tak jak vyšlo před dvěma lety v reedici na kazetě.  Deska ve třech barevných variantách v celkovém nákladu šest stovek kusů bude venku 25. 11. 2020. Takže pokud chceš jeden ze dvou oku lahodících limitů do sbírky, zabookuj ho co nejdříve. Jak už to je u uvedeného labelu zvykem, můžeš se koupit i testpress nebo bundle s trikem. Pokud nahrávku neznáš, poslechni ji na YT.

https://phobiarecords.net/


sobota 7. listopadu 2020

TON - Plague

TON - Plague

Domácí převážně brutal death metalový label Nice to Eat You, který se aktuálně zabývá čistě pouze promotérskou činností, neplival pouze novinkové kusy, ale oprášil i jednu poměrně již ohlodanou mrtvolu ve formě jediného před hybernačního full alba amerických řezníků TON.

Kapela je aktuálně znovu pevně v sedle a útočí na posluchače s letošní nahrávkou “ Ashes Where They Stood“, ovšem tady kráčí o reedici alba s názvem “Plague“, které spatřila světlo světa v roce 1999. Tedy před blíže neurčeným komatem kapely, ze kterého se borci probudili až v roce 2008.

O kapele se toho dá napsat poměrně dost. Stěžejními body jsou však rok vzniku 1993 a dále fakt, že kapela, pominuli odchod Paula Benneta, jede od uvedeného roku do dnešního dne ve stejné sestavě. Blíže neurčenou pauzu s Tonem si trojice hudebníků, která po odchodu Beneta v sestavě zbyla, vyplnila další společnou akcí v podobě death metalové kapely Riphead a otisky hudebníků se zapsaly do hudební historie nejen ve spolcích jako Fully Consumed nebo Drogheda.

No, máme tady klasický americký death metal s dávkou BDM, divokostí uvedené Droghedy a techničností zmíněných Fully Consumed, na kterém se zub času téměř nepodepsal. Oproti prvnímu i druhému vydání v roce 2000 se nahrávka dočkala nejen remasteru, ale i bonusové skladby “Stench of Conceit“, která stopáž natahuje ke čtyřem desítkám minut. NTEY Records a Rising Nemesis Records dále cédéčko opatřili novou grafikou následující aktuální žánrové trendy. Ne, že by nový master nahrávce neslušel, ovšem původní sound, který měl na svědomí Cal Moore, byl přeci jen přívětivě špinavější a malinko zahuhlaný, o což se řada death metalových kapel dnes opět snaží. Ostatně toto můžeš posoudit sám třeba na youtube, kde najdeš obě verze. Ovšem pozor pořadí skladeb se na novém vydání poněkud promíchalo (asi kapela změnila po letech preference).

Devatero skladbami protkanými poměrně vysokou dávkou techničnosti, která zde hraje prim poměrně často na úkor údernosti, což je ihned případ první skladby, se žánrový fanoušek prodere až na vícero poslechů. Do průměrné stopáže jednoho tracku v délce čtyř minut toho borci nacpali vskutku dost. Takže skladbám rozhodně dech nedochází. Variabilní kompozice s krásně čitelnou basovkou stojí nejen na hmatníkových a paličkových orgiích, ale neopomíná se ani práce s tempem. Trojici vokálů velmi často šperkují screamové koncovky. Hudební zvraty, a že jich je, nepůsobí žádnou nechtěnou křeč. Člověk by ani nevěřil, kolik se toho dá napáchat ve třech a jen s jednou kytarou.

Plague je hudební bludiště představující noční můru pro nezasvěcené, ovšem žánrový fanoušek si pobyt v jeho útrobách rozhodně užije a je jen na jeho subžánrových preferencích, jestli bude spokojen nebo nadšen. Osobně jsem někde mezi.

4/5

Grinch

Debutní LP ZATRATA

Polská crust death metalová mašina ZATRATA po loňské dvanácti palcové kolaboraci s How Long? vypouští na labelech N.I.C. Records a  D.I.Y Koło Records debutní stejnojmenné LP. Kapelka z Wroclavi s kořenem v roce 2017 a s lidma v sestavě z kapel Infekcja, Stregesti, Lifephobia nebo Flux nabízí na nové nahrávce, kterou můžeš kompletně slyšet na bandcampu labelu, deset optimálně dlouhých tracků v uvedeném ranku. Náklad 300 kusů (200 černá deska, 100 šedá deska). Hudební nosič se ukrývá v libovém gatefold obalu, kde najdeš i plakát. Za mě super věc!


www.facebook.com/zatrata666

nicrecords.bandcamp.com/album/s-t-lp-3

pondělí 2. listopadu 2020

Panychida ohlašuje páté řadové album

27. 11. 2020 vyjde nové album domácí pagan metalové kapely Panychida. Jedná se o páté album v šestnáctileté historii kapely, která za celé ty roky se sestavou hudebníků moc nehýbala. Osobně jsem se dostal ke kapele díky časáku Pařát, ve kterém vyšlo léta páně 2011 jejich ípko “Woodland Journey“, které mi tehdy celkem padlo do noty…ale zpátky k nové desce. Ta vyjde na CD u Folter Records, Nasphyr Records připravuje LP, Evil Horn kazetu a Epidemie Records limitovanou edici v podobě ručně vyráběné dřevěné krabičky s CD, knihou a spoustou dalších artefaktů. Nyní je možné předobjednat limitovanou edici i album v digitální podobě na bandcamp profilu kapely, kde je zároveň uvolněna k poslechu další skladba "Nikoho pán, nikoho sluha". K uvedené skladbě najdeš na YT kanálu kapely také lyric video. Pro bližší informace sleduj webové profily kapely.

www.youtube.com/user/mythagocz

www.panychida.com/

www.facebook.com/panychida

panychida.bandcamp.com/


neděle 1. listopadu 2020

Debut Plague Thirteen u Phobia Records

Domácí velmi aktivní Phobia Records tasí další trumf v podobě debutního LP belgické kapelky Plague Thirteen, která se dala dohromady ze členů zčernalých neocrusterů Link (jejich deska “Chapter IV“ mě v době vydání hrozně bavila) a powerviolence sludge šílenců Sore. Čtverka hudebníků se dala dohromady v loňském roce a upekla vskutku slušnou desku, kterou ocení zejména příznivci jmen jako Tragedy či Fall of Efrafa. Ponurá deska s ještě ponuřejším obalem obsahuje šestero středně dlouhých až delších skladeb. Vyšlo v kooperaci mnoha labelů na klasickém asfaltu. Rozhodně doporučuju minimálně ochutnat na bandcampu. Desku samozřejmě seženeš v distru Phobia Records.

Online benefiční koncert Purnamy 19. 12 2020

Online Benefiční Koncert 19. 12 2020

Online Benefiční Koncert je událost, která se bude konat 19. 12. 2020, a která je právě ve svém vzniku. Jako kapela si nesmírně vážíme všech lidí, kteří nás podporují ať už z domova nebo na koncertech. A právě Vy jste jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli poprat se se současnou situací a zahrát živě každému, komu by naše muzika udělala radost. Zároveň jsme si slíbili, že se nikdy nevzdáme našeho boje Zlem proti Zlu, a proto tento online koncert věnujeme jednomu úžasnému chlapci, kterého trápí dost vážné onemocnění a se kterým Vás brzy seznámíme. Přístup k našemu online koncertu bude bezplatný a každý bude moci přispět libovolnou částku na účet, ze kterého pak veškerý výtěžek odevzdáme chlapci. Veškeré náklady na koncert hradí Purnama a uděláme vše co je v našich silách, abychom dostali k Vám domů, anebo kamkoliv odkud budete koncert sledovat, hezký obraz i zvuk! Jsme právě na začátku své cesty a rozhodli jsme se Tě přizvat k nám, abys mohl sledovat každý náš krok, který je třeba pro tento náš cíl udělat. Tebe Válečníku poprosíme jen o jednu věc. Sdílej, komentuj a šiř tuto zprávu tak daleko, jak jen můžeš. Naším cílem bude co nejvíce pomoci tam, kde chybí naděje a zároveň si udělat všichni společně radost! Bojujme společně. /oficiální text kapely Purnama/

FB event

Arawn přicházejí s druhým albem

 

Většina fanoušků tvrdých kytar zaznamenala již živě mosteckou thrash kapelu Arawn, ten zbytek narazil buďto na jejich debut “Zrození“ anebo na mediální kauzu, kterou rozpoutal jejich videoklip “Lidice“. Debut vydala slovenská firma Slovak Metal Army, která si bere na starost i chystanou desku „Odkaz Doby“. Druhé full album je už kompletně natočeno a zmasterováno jak pro vydání CD, tak asfaltu. Hotový je i obal, který si vzal na starosti opět Michal Janovský. Nahrávka bude i krapet death metalová, jak kapela uvádí na svých profilech…ostatně to můžeš posoudit sám na ochutnávce v podobě klipovky “Z/N/P“, která představuje otevírák nového devíti skladbového alba. Osobně jsem opravdu rád, že kapela zůstala u češtiny a doufám, že se dočkáme klipovky na skladbu “Jáchymov“, která, pokud kapela dodrží vyřčené v uvedené kauze “Lidice“, opět zvedne tlak řadě lidí.

Facebook: https://www.facebook.com/Arawncz/
Bandzone: https://bandzone.cz/arawn
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCL2J7OJZqSQffKylERsPO-A
Email: arawnband@gmail.com

Bliží se termín vydání druhé desky The Corona Lantern

Pražská post metal / doom parádička The Corona Lantern ohlašuje blížící se termín vydání následovníka libového debutu “Consuming the Tempest“, který před pěti lety pěkně rozčeřil vody domácího ug rybníčku. Album bude nejen hudebně pestřejší, ale velká péče byla věnovaná i grafické stránce věci, což je s ohledem na postavu Dahlien pochopitelné. Deska se natáčel u Dana Frimla ve studiu Barn, což už je dnes také pojem na domácí scéně a o vydání se postará MetalGate, který rozhodně sází spíše na kvalitu, než na kvantitu vydaných titulů. Podtrženo sečteno, je se zkrátka na co těšit. Detailnější informace najdeš a budeš nadále nacházet na fb profilech labelu a samotné kapely.

Třikrát Purulent Spermacanal v druhé polovině roku 2020

Domácí goregrindová kapela Purulent Spermcanal, která se vrátila s velkou slávou po několikaleté pauze před třemi lety na scénu a nadělila svým fanouškům split CD s Pulmonary Fibrosis a čtvrté dlouhohrající album “Remains Of Human Body“, se v druhé polovině letošního roku vskutku rozjela a nasázela ihned tři split CD. O prvním splitu pod Bizarre Leprous Production tu už zmínka padla. Jedná se o dílko s Carnal Diafragma, kde mají PS sedm skladeb a které můžeš poslechnout na bandcamp profilu labelu. Další kolaborace vyšla pod španělským labelem Pathologically Explicit Recordings. Jedná se o split s italskou dvojicí Cannibe, která taktéž splituje o stošest. Zde mají PS šest skladeb, z nichž některé obsahuje předchozí split. Poslední kolaborací je splitec s kultovními španěláky Tu Carne, který vyšel na kanadském labelu Meat 5000 Records – ukázku ze šesti stehů a intra najdeš na bandcampu. Osobně bych raději tuhle nálož viděl pohromadě v podobě páté desky, ovšem chápu to nadšení pro realizace kolaborací se spřátelenými kapelami.

Abortion ohlašují nové album

Slovenské grindcore / mincecore komando Abortion ohlašuje po třech letech novou dlouhohrající desku. Album ponese název “No Lives Matter“ a najdeš na něm jednadvacet skladeb. O vydání na CD se postará label Bizarre Leprous Production a LP má následovat (zdali u stejného labelu, není prozatím jisté). Cédéčko naharané ve studiu Vomitor Sound vyjde v tomto měsíci. Ukázka z nahrávání zde a obal vidíš na picu. Veškeré novinky sleduj na FB profilu kapely.