pondělí 22. února 2021

Benefiční Dance party with SF Mini

Na badcampu benefičního labelu COFFEE BREATH Records se dnes objevila druhá část kompilace “Dance party with SF Mini“, ze které půjde veškerý výtěžek na podporu DIY autonomního místa SF Mini v Olomouci, a to k překonání finančních potíží během pandemie. Výčet kapel na kompilátu tvoří partičky, které v SF Mini hrály a patří jím dík za podporu tohoto projektu. Na bandcampu samozřejmě nalezneš ranec dalších nahrávek včetně prvního části uvedené kompilace.

coffeebreathrecords.bandcamp.com/album/dance-party-with-sf-mini-part-2

Nocturnal Hollow vypustili v digitální podobě své šesté album

Přiznicům kvalitního smrtícího kovu staré školy by rozhodně nemělo letos uniknout CDčko venezuelské dvojice hudebníků Nocturnal Hollow s názvem “Triumphantly Evil“. Jedná se o šesté full album kapely, které na čtyřiceti minutách stopáže drtí vše, co mu stojí v cestě. Při poslechu mám stejné pocity, jako u jedné z předchozích nahrávek kapely “Deathless And Fleshless“ z roku 2017, po které jsem kdysi sáhnul v distru a na nějaký čas jsem jí definitivně propadl. Nahrávka je na bandcampu jeden den a čeká na svého vydavatele. Neváhej a poslechni, na konci dostaneš mocnou coverku do Slayeru.

nocturnalhollow.bandcamp.com/album/triumphantly-evil

facebook.com/nocturnal.hollow

Z Příběhů kutnohorské kapely Torrax se v metalovém rytmu řítí čarodějnice, piráti i princezny (TZ)

Z Příběhů kutnohorské kapely Torrax se v metalovém rytmu řítí čarodějnice, piráti i princezny (TZ)

Po záplavě přeslazených vánočních písniček a pohádkových příběhů, které jsme byli nuceni snášet celý prosinec, přichází kutnohorská heavy/power metalová skupina Torrax s vítaným metalovým osvěžením. Jejich druhá deska nese název Příběhy a fanoušci metalu se na její vydání můžou těšit (20.3.2021).

Album obsahuje osm autorských skladeb z různých tematických soudků. V ostrém metalovém rytmu na ní Torrax vypráví příběhy o divokém západu, pirátech i o kladivu na čarodějnice.

K novému CD vychází také videoklip k písničce Příběhy, která dala název celému albu. V klipu na rozdíl od vánočních pohádek nenajdete hezoučké prince ani zpěváčky tesklivě drnkající na loutnu. Za to si ale užijete únosy princezen a pořádnou řež mezi rytíři a padouchy, doprovázenou poctivým heavy metalem a parádními sóly. 

,, Album jsme dali dohromady společnými silami. Každý z nás do alba vložil to nejlepší a za sebe můžu říct že se jedná o dobré album, na které můžeme být pyšní“ řekl o albu Honza Sobota, frontman kapely Torrax.

Deska vznikala ve studiu Hollysound Martina Hollandra v Nymburce a je dalším důkazem, že z Torraxu se stává vycházející hvězda české rockové a metalové scény. To už v loňském roce ukázalo už jejich účinkování s kapelami jako Arakain, Trautenberk nebo Debustrol. 

(Videoklip Příběhy) https://youtu.be/9d0iJ79PYbU


neděle 21. února 2021

20 let Phobia Records

Domácí hardcore punkový label Phobia Records připravuje ke svým narozeninám limitovaný dotisk triček s logem labelu a double LP kompilaci s nezveřejněnými tracky kapel vydávajících pod tímto labelem. Bližší informace sleduj na FB profilu labelu nebo na klasickým webovkách.

facebook.com/PhobiaRecords

phobiarecords.net/


Top Sekret ‎– Piggy Op

Top Sekret ‎– Piggy Op

Další hlučnou kolaborací, na kterou se zaměřila má již značně opotřebovaná ušiska, je třetí deska v plynových maskách vystupujících nekorektních grinderů Top Sekret. CDčko “ Piggy Op“ zamířilo mezi všechny šílence pod hlavičkami Maximed Records / Defense Records a jak tahle visegrádská spolupráce dopadla, se teď mrkneme kritickým okem.

Samotný obal je předmětem velké kritiky napříč hudebními ziny a částečně se s tímto, s ohledem na opuštěný koncept plynových masek, ztotožňuji. Ovšem obal úplně desku nedělá, že? Takže, co tahle moravská partička, která má za sebou od roku 2007 několik personálních kotrmelců, tourka po Evropě, uspořádaných dvacet Fast Shitů a tři dlouhohrající nahrávky, pod jinak trefnou slovní hříčkou v názvu a uvedeném obalu servírovanou, nabízí?

Jedná se o kompilát čtrnácti tracků na dvaceti minutách, z nichž osm nových skladeb bylo nahráno pod hlavičkou MM Records v roce 2018 v sestavě kytara, basa, bicí…přičemž kytarista Koza, vlastním jménem Martin Kozic, krom drcení strun vypouští z hrdla špinavé stěkoty, grindové rykoty i gore bublaniny…což mu ostatně jde na výbornou. Zdatně, pro mě rozhodně stravitelněji než na předchozích nahrávkách, mu v útoku na tvoje uši pomáhá v novinkových tracích i zbytek tohoto tříčlenného komanda. Tohle CD bylo vlastně po svém vydání jedinou oficiální nahrávkou kapely, než jej doplnila reedice debutu “(Po)Hlavní Orgán“ (předcházela samo vydání). Na reedici v kritickém okénku také časem dojde, jelikož vyšla ve stejné kolaboraci labelů a byla doručena na recku spolu s novinkou. Ale zpět k Piggymu, který nabízí na dvaceti minutách uvedených osm nových tracků, čtyři štychy z předchozí nahrávky “Komatum“ a dvě písničky z debutu. Nový materiál je mnohem hutnější a má větší grády, jelikož se striktně nesoustředí pouze na taneční grind. Kapela během osmero kompozic dokáže pěkně zakotlit, což dokazuje ihned v úvodním štychu “Onany boy“. Žádná intra a rovnou na věc s účelně střiženým disha ocáskem, který mě baví. Jelikož se pohybujeme v hudebním ranku, kde hraje významnou roli nadsázka, je zapotřebí takto přistupovat i k názvům jednotlivým tracků, u kterých se nedá určit, zdali disponují nějakým textem anebo se jedná pouze o polohový hrdelní doprovod (v bookletu najdeš pouze malůvky). Stejně tak nelze čekat nějaké kytarové orgie, mimo umocňujících lískanců basovky doplňující kytarové riffy. Osmý opičí track je už typická, pro tenhle rank, hudební legrácka přemosťující posluchače ke staršímu materiálu.

U starších věcí platí vše řečené o nadsázce a je zde prostor výhradně pro nasazení nafukovacího kruhu a vyběhnutí na taneční parket s maskou kachny na hlavě. I když se v těchto tracích taky lehce kotlí, pořád je to přímočarka s punkujícím základem a chudšími polohami vokálů. S tím samozřejmě klesá i stopáž jednotlivých zářezů a vše je spíše nakomponováno na živé přehrávky. Dle zvuku se lze domnívat, že staré fláky byly maximálně zvukově upraveny, ovšem k jejich novému nahrání nedošlo. Toto je patrné zejména na CD uzavírajících prvotinách.

U hodnocení tohoto CD je zapotřebí přistupovat zejména s ohledem na žánr, kde si kapela drží dlouhodobě průměr a ve výsledku u něj i přes rozhodně lepší nový materiál nadále i zůstává.

3/5

Grinch

Amoclen - Diagnosis: Grindcore

Amoclen - Diagnosis: Grindcore

Dalším recenzentským restíkem je poslední album liberecké zdravotnické první linie Amoclen s názvem “Diagnosis: Grindcore“.

No, představovat blíže tuhle všemi grindovými akcemi protřelou partičku je typickým nošením brufenu do lékárny, ale malé shrnutí si amoklíni určitě zaslouží. Takže v rychlosti. Amoclen vzniknul velkým třeskem v Jičíně léta páně 2005, a to na základě exitusu kapel Crusher a Utopia. Začínající kapely se tehdy ujal Richard L. Havle a pod svým labelem Lecter Music Agency pomohl hudebníkúm do roku 2010 realizovat dvě CD-r promíčka, z nichž jedno dostalo plnohodnotnou podobu v podobě splitu s mocnými Agathocles. Kvalit kapely si všimnul domácí na daný žánr label nejpovolanější a to Bizarre Leprous Production, pod kterým v roce 2011 vyšlo debutní full album “Cymbalta“, ze kterého kapela opakovaně těžila při koncertní činnosti mající na svědomí nejedno duševní zdraví neopatrných fanoušků.

Poslední album, které mi právě leží na stole v podobě stříbrného kotoučku, přivedla na svět čtveřice dalšími kapelami protřelých hudebníků za významné pomoci bývalého bubeníka Michala Veverky a jeho labelu Maximed Records, který na porodních bolestech, jak má ve zvyku, participoval s polským labelem Defense Records (ne nadarmo se jezdí do Polandu pro ingredience na nějakou tu dobrotu, že?). Na obalu korespondujícím s textovou stránkou dílka v mateřském jazyce najdeš samozřejmě zdravotníka, který s rouškou ve stylu Václava Klause provádí DIY zákrok dle recepisu MUDr. Peopla. Samotný obal je zdařilý stejně jako ostatní grafické pojetí přebálky CD včetně minimalisticky, leč dostatečně, pojatého bookletu.

A teď to hlavní a to vlastní hudební náplň čítající čtrnáct stop za hranou nadsázky, dobrého vkusu a lidskosti obecně. No posuď sám, že zařadit na album, které má katapultovat kapelu mezi přední grindové spolky v republice, cover od skupiny Lunetic, vyžaduje vskutku koňské dávky přípravku Timonil 600 Retard tlumícího záchvaty z absťáku. Během nahrávání materiálu v nymburském studiu Hollysound byl kritický nedostatek Haldolu, takže se na CD dočkáš pouze dvaceti minut stopáže, které jsou ke konci z uvedených důvodů nacpány recyklátem starších pecek a zmíněné cover verze od dobývačů dámským klínů Lunetic. Mistři zvuku ve studiu byli ovšem na rozdíl od kapely zcela při smyslech, takže celé tohle hudební zhmotnění všelijakých běsů protkaných intry na hraně i za hranou (medicínské vtípky jsou prostě takové), zvládly po zvukové stránce na výbornou.

Ostatně kapela samotná doporučuje poslech lidem s psychickou nestabilitou a asociálními sklony, což po opakovných posleších mohu jen potvrdit. Dále toto potvrzuje i chystaný sedmipalcový split Amoclenu s legendárními Bambulkami, pro které je z pochopitelných důvodů uzavřena brána několika pražských klubů.

Pokud bych mohl na rozdíl od předchozích třech odstavců psát chvilku vážně, což se u téhle desky fakt nehodí, uvedl bych, že kapela natočila po všech stránkách velmi dobré grindové album, na kterém se jim povedlo minimálně částečně zachytit zběsilost/šílenost živých setů, kde opět působí i druhý sólový vokalista rozšiřující členskou základnu na číslo pět.

4/5

Grinch

Centrate ‎– Ritual

Centrate ‎– Ritual

Tohle cédko jsem vyfasoval, ještě když byl svět normální, na tour Trallery, Skeletal Remains, Angelus Apatrida a Selvans, se kterými brázdili evropské kluby právě němečtí thrasheři Centrate. Věnoval mi ho zpěvák Niklas a je doposud jediným oficiálním nosičem této kapely vyjma staršího cd-r ípka.

Nahrávka Ritual je plnohodnotným albem, které spatřilo světlo světa v roce 2017 pod brazilským labelem Heavy Metal Rock. O rok dříve si jej pětice hudebníků vydala samo nákladem, ostatně stejně jako uvedené ípko “Tiger Force“ v roce 2015. Kořeny thrashovky z Dillenburgu sahají až do roku 2010 a borci předtím ještě tři roky tvořili pod názvem Without Fear, což byl vskutku vystižný název s ohledem na textovou náplň plnou nejen sociální kritiky, válek, ale i hororových témat a krvavých rituálů.

Brazilský press nahrávky “Ritual“ je tvořen dvoupanelovým digipackem s vloženým bookletem s plnou textovou výbavou. Krom temných textů obsahuje i další textová i obrazová poselství z temnot – není divu, protože co si vybavuju, tak jejich živá přehrávka byl poměrně dost blackened.

Ne jinak je tomu i z cédéčka. Zčernale působí nejen bonusový track “Exorcism“, kterým kapela zahájila v roce 2010 svoji hudební dráhu pod názvem Centrate, ale i některé další skladby…ale pěkně po pořádku. Album nabízí deset zářezů a instrumentální intro na stopáži čtyřech desítek minut a díky studiové práci v Desert Inn (točí zde třeba Zoebeast), je nahrávka mnohem stravitelnější, než byla živá přehrávka v klubu. Decentně použitá intra jdou ruku v ruce nejen s texty, ale samozřejmě i s titulní grafickým coverem. Na první poslech lze poznat, že se jedná o německou kapelu…je tam takový ten specifický hudební rukopis, který je snadno rozpoznatelný třeba i u většiny crustových německých kapel. Zvuková čitelnost nahrávky je fajn, ovšem na rovinu musím napsat, že se čtyřiceti minutami si vzala kapela poněkud velké sousto. Sice všechny thrashové ingredience namíchali ve správném poměru a vše vyšperkovali uvedeným zčernalým ocáskem, ale nápady ne takovouhle stopáž bohužel neoplývají a zejména v nižších tempech se sólovou kytarou přichází na řadu lehčí křečovitost kompozice, která mi vadila i při živé přehrávce. Navíc i přes staro školské pojetí nahrávky, dochází kapele několikrát během stopáže šťáva. Kratší tracky vyznívají v celkovém dojmu rozhodně lépe a ty delší vytahují poměrně chytlavé refrény. Práce s vokálem je ovšem parádní, stejně jako celá plejáda rifových válců, u kterých si minimálně poklepeš nožičkou.

Nahrávka samotná sice zejména thrashové staromilce neurazí, ale zároveň zřejmě ani nenadchne.

3/5

Grinch

pondělí 15. února 2021

Zahrada pozemských rozkoší v podání Agathocles je kompletní

Německý label Animate Records, který v loňském roce zahájil vydání osmi deskové kolekce belgických mincecore bůžků Agathocles, stihl již v tomto roce realizovat čtyři další desky a tím dílo dokončit. Tenhle monstrózní kompilát tvořený jednotlivými deskami je nejen výběrem kultovních tracků a souborem zajímavých singlů, ale představuje i nikdy nevydané skladby. Obálky všech desek této série tvoří kompletní triptych „Zahrada pozemských rozkoší“ od Hieronyma Bosche – skvělý dárek k 35. narozeninám kapely. Co k tomu víc napsat? Snad jen…je opět ještě více nemožné zkompletovat diskografii “Agátů“, jejich diskografie od roku 1985 představuje odhadem více než šest stovek nahrávek.

animaterecords.bandcamp.com/album/agathocles-anno-1990-the-happy-land-fire

facebook.com/animaterecords



PHR vydává živák teplických Šanov 1 z roku 1990 na asfaltu

Domácí punkový label Papagájův Hlasatel Records přináší další domácí žánrovou lahůdku v podobě třicet let starého živáku teplických Šanov 1. Na dvanáctipalcové desce, která vyšla před dvěma dny, najdeš v solidním zvukovém kabátu dvacet tracků, které znáš z debutní desky “Konec Světa“ a předchozích ještě předrevolučních demopásek. Poslouchá se to vskutku fajně.

papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/live-1990

Label Panic Movements chystá svoje první vydání

Panic Movements je scéně zaběhlá bookingovka. Po pěti letech se poštěstilo a krom uvedeného a distraření při výjezdech s kapelou Baestien, kolem kterých se tohle točí, spouští Roman a spol i vytoužený label, jehož prvními zářezy budou dvanáctipalcové asfalty pražských sebranek Slavery a Nicota. Bližší informace i o možnosti zapůjčení dodávky na tourko, sleduj na FB stránkách PM.

facebook.com/Panic-Movements-Label-Distro-Tour-Van-for-band

Domácí Innersphere vypouští druhé řadové album

Domácí smrťáci INNERSPHERE opustili stáj Metal Gate a své druhé řadové album “Omfalos“ vypouští pod křídly Slovak Metal Army. Novinka, která spatří světlo světa 25. února, bude pochmurnější a melancholičtější než její předchůdce “Amnesia“ z roku 2018. Když kluky zpovídal Juraj ze SMA padlo doslova „progresivněji laděný melodický death řízlý doomem, plnotučné album s mnoha melodiemi a melancholickým, mystickým laděním“ (celý rozhovor najdeš zde). K novince je venku nejen singl “The Darkest Hour“, ale i klipovka “Omfalos“. Už na těhle věcech můžeš posoudit skvělý zvuk ze studia Barn, o který se postaral Dan Friml a čekat na cédko, které na české scéně rozhodně nezapadne.

facebook.com/innerspheremetal

slovakmetalarmy.sk/

Nová nahrávka od LDOH

Holandští vysokootáčkoví gore šílenci LAST DAYS OF HUMANITY mají vskutku skvělé načasování. Po patnácti letech a zrovna v této katastrofické době vypouštějí nové řadové album s názvem “Horrific Compositions of Decomposition“. Nahrávka vyjde na formátu CD pod německým Rotten Rollem, na jehož badcampu najdeš tři ukázky s třiceti tří trackové kanonády, která ukrývá i coverku od mocných Fear of God. Uf!

Nahrávka bude k dispozici nejen na klasickém CD, ale k mání bude i sto kusová limitka v plechu. Do budoucna se chystá i asfalt.

rottenrollrex.bandcamp.com/album/horrific-compositions-of-decomposition

https://www.rottenrollrex.com/

Phobia Records představuje svůj sublabel Black Stormcrow Tapes a jeho první vydání

Domácí label Phobia Records vskutku nezahálí a na svém sublabelu “Black Stormcrow Tapes“ pod číslem 001 vypouští demíčko švédské raw / d-takt punk partičky Utrota. Na striktně limitované kazetě (25 kusů) najdeš sedm válů a dva bonusy. Vše je k poslechu na bandcampu labelu. Pokud máš o tenhle hluk zájem, neváhej, kazety mizí jak naděje v lepší zítřky v žalostný situaci, ve kterém se všichni nacházíme.

phobiarecords.bandcamp.com/album/utrota-7-track-demo-radioaktiv-demark-cass-bst-001

Knür představují Papi Live Sessions

Španělští neocrusteři Knür se vytasili s náhrávkou „Papi Live Sessions“. Tahle živá sejšň byla zaznamenána v Papiolu 10. července 2020 a nabízí deset stop v rámci průřezu dosavadní tvorbou, která je sama osobě v rámci ranku velmi kvalitní. Samotná nahrávka je kompletně k poslechu na bandcampu, můžeš si jí pořídit na kazetě a do budoucna kapela plánuje i CD.

knur-crust.bandcamp.com/album/papi-live-sessions

www.facebook.com/knurcrust

KRABATHOR „DEMONIZER/MORTAL MEMORIES II“ NOVÉ ALBUM PO 18 LETECH VYCHÁZÍ 19.3.2021! (TZ)

Přání spousty fanoušků, kteří celé roky marně volají po novém studiovém albu Krabathor, bude brzy vyslyšeno! Světlo světa totiž spatří nová nahrávka sestavy CHRISTOPHER/ BRUNO / PEGAS, a přestože se nejedná přímo o další regulérní řadové album, neměli by být v žádném případě zklamáni. Toto čistě thrashové a česky (!!!) nazpívané album by se dalo nazvat "nultým", poněvadž se jedná výhradně o znovu natočené skladby z prvních 3 demosnímků z roku 1988 (Dech smrti, Totální destrukce a Brutální smrt), které se už na debutové album z roku 1992 nedostaly. Podtitul "Mortal Memories II" tak navazuje na stejnojmenné MCD z roku 1997, kde už se už několik skladeb z těchto dem objevilo. Na natáčení 17 skladeb v celkové délce více než 1 hodinu malými party přispělo i několik bývalých členů Krabat(h)or, jmenovitě Necron, Bája, Hire, Martin M., Kopec i tehdejší zvukař Romek a řada hostů – tuzemská „unholy trinity“ Kolins (Debustrol), Big Boss (Root) a Vlasta Henych (Henych666, ex-Törr), dále Vlasa (Hypnos, SDOS), Igorr Hubík (Root, Solfernus) a Martin Štědroň. Natáčelo se a mixovalo s Pavlem Hlavicou v bzeneckém SHAARKu a několika dalších studiích, například Christopher svoje party nahrával ve Vancouveru v USA, kde již dlouhou dobu žije. Stylové titulní kresby jsou dílem bývalého basáka Krabator, Jirky „Necrona“ Nováka, kompletní grafika v „retro“ stylu je od Igora „Satarotha“ Botka a dvě textová videa od Marka „Frodyse“ Pytlika (Awrizis, Postcards from Arkham).

O vydání se postarají hned 3 vydavatelství. Luxusní digipacková CD edice, která bude obsahovat kromě CD "Demonizer" i 2 bonusové disky se všemi remasterovanými demy z roku 1988 a DVD, kde kromě dvou archivních koncertů z roku 1988, resp. 1989 najdete i dvě nová textová videa, vyjde u Mystic production v pátek 19.3.2021. Samozřejmostí budou i vinylové verze, 2LP „Demonizer“ vyjde u Monster Nation a 3LP se všemy demy z roku 1988 pak u Nasphyr Records, obojí v pátek 16.4.2021. Předobjednávky se na stránkách jednotlivých vydavatelství spouští právě v těchto dnech. Máte se na co těšit - THRASH TILL DEATH!!!

PS: První textové video bude zveřejněno ve středu 17.2.2021. Přihlaste se o odběru videí z Youtube kanálu HYPNOS OFFICIAL, aby vám nic neuniklo.

neděle 7. února 2021

Třetí deska Wode na 20 Buck Spin

Americký label 20 Buck Spin tasí opět velmi těžký kalibr. Jedná se o třetí velkou desku zčernalého death metalu z anglického Manchesteru WODE, na které je znát, že tři ze čtyř hudebníků válí ještě heavy speed thrash bandu Aggressive Perfector. Na bandcampu labelu je k poslechu track “Vanish Beneath“, který s dalšími pěti zářezy tvoří čtyři desítky minut uvedeného novinkového alba “Burn in Many Mirrors“. Nahrávka bude venku tradičně na asfaltu, CD i kazetě. Jedinou vadou na kráse bude opět cenovka, která je s ohledem na label vždy poměrně vysoká. Starší věci od WODE, které jsou více black, poslechni na kapelním bandcampu. Dále doporučuju minimálně ochutnat předloňskou desku Aggressive Perfector “Havoc at the Midnight Hour“. Jen dodávám, že 20 Buck Spin je zárukou kvality.

facebook.com/Wodecult

Kurvy Češi: We Are Family

Dlouho avizovaný debutní vinyl domácí jedovaté punkové partičky Kurvy Češi je konečně venku pod Stoned To Death. Jedná se o deset palců, které provokují nejen hudebním obsahem, ale také obalem…což se ostatně od kapely tvořené lidmi z Vole, Hlinomaz, Vlněna, Ghettoblaster a dalších dalo čekat. Deseti palec vyšel v nákladu tří stovek kusů, z nichž stovka růžových limitů je již rozstřílená. Takže si můžeš ulovit standardní asfalt, stojí za to. Poslouchej na bandcampu.

stoned-to-death.bandcamp.com/album/we-are-family


Rychle a zběsile v podání Noll Iq

Švédská rychlá hardcore partička Noll Iq vrací po čtyřech letech úder další nahrávkou. Jedná se o sedm palců s názvem “Ricky Bruch“ a po “Power Mangel Not Violence“, kterou jsem si před lety pořídil po jejich vražedné setu v libereckém Azylu, je to v záplavě splitů, po delší době opět samostatný titul. Osmi skladbová deska se štěky převážně do jedné minuty vyšla v kooperaci rance labelů. Po grafické i hudební stránce se jedná opět o bombici, kterou může jen doporučit. Nahrávka je kompletně k poslechu na bandcampu.

zeroiq.bandcamp.com/album/ricky-bruch-2020

facebook.com/nolliq


Dvanáctipalcový split Innoxia Corpora s Aran Satan na cestě

Po více jak třech letech se hlásí o slovo domácí velmi jedovatá punkovka Innoxia Corpora, která ve spolupráci se Silver Rocket vypouští dvanáctipalcový split “Stigma“ s neméně jedovatým hudebním kazatelem tvořícím pod jménem Aran Satan. Neméně jedovatý je i cover alba, který má svědomí Štěpán Adámek. Ukázku IC najdeš na kapelním bandcampu a na tvorbu AS se můžeš taktéž podrobně prozkoumat.

První dvanáct palců od Impulsealer

Po loňském splitu s No God Rhetoric (znáš ze splitu s Kandar nebo ze splitu s mocnými Convulsions) se domácí grindcore komando Impulsealer - Marzena (bicí - znáš z Hibakusha) a malej John (kytara, basa, řev – znáš z Bowelfuck, Pisstolero, Destructive Explosion of Anal Garland) - letos v létě dočká prvních dvanácti palců pod Psychocontrol records. Deska ponese název “42“ a ukázku v podobě stejnojmenného tracku si můžeš poslechnout na bandcampu kapely. Další info sleduj na FB stránkách kapely.

impulsealer.bandcamp.com/album/42

facebook.com/impulsealer/

sobota 6. února 2021

Další reedice mocných CBT na RRR

Před dvěma lety poslal německý label Rotten Roll Rex do asfaltových drážek debutní album velikánů gore žánru Cock And Ball Torture z roku 1997 “Cocktales“. Na letošní jaro si připravil pro fans uvedené kapely učiněné lahůdky. První z nich je reedice alba “Opus(sy) VI“, která uspokojí všechny ty, kteří marně shánějí přes dvacet let staré původní CD nebo za něj nechtějí dávat 50 euro. Reedici CD label chystá také ve specielním boxu se 192 kouskovým puzzle titulního coveru, který byl stejně jako u debutu vydavatelem změněn a nese se v obdobném duchu. Dá se předpokládat, že na řadu přijde i reedice “Opus(sy) VI“ na LP. Druhou lahůdkou je kompilát “EP Cumpilation“ obsahující kompletní sbírku singlů a splitek kapely v podobě 42 tracků.

rottenrollrex.bandcamp.com/music

rottenrollrex.com/

Murder Inc. - Umlčen Navěky

Murder Inc. - Umlčen Navěky

Berounská thrashárna Murder Inc. začala po nahrávce “Umlčen Navěky“ a její živé přehrávce, kterou jsem měl možnost vidět v klubu, patřit k tomu nejlepšímu, co stáj labelu Support Underground nabízí. Ostatně tohle jsem psal už v recenzi na poslední desku pražských Kaar, se kterými si Murder Inc. letos parádně zasplitovali…ale o tom jindy.

O historii týhle partičky ses už mohl něco dočíst v recenzi na ípko “Povolení Zabíjet“, což byl vlastně první, krom dvou CD-r demíček, oficiální hudební nosič tohoto thrashové kvarteta. “Umlčen Navěky“ je debutní full album, jehož kvality jej kromě záznamu na CD poslali i do asfaltových drážek. Na recenzi mám od Koníka z uvedeného labelu na stole standardní digipack, ke kterému jsem si následně pořídil po koncertu i asfalt.

Standardní dvoupanelový digipack zdobí povedená grafika, která je ještě lepší než na předchozím počinu. Stejný názor mám i na změnu loga. Místo posledního odpočinku, který dle fulltextové náplně neproběhl rozhodně přirozenou cestou, prostupuje společně s fotografiemi celým balením. Zejména booklet se vydařil, ve kterém se mimo uvedených textů dočteš, že nahrávku má na svědomí stejné sestava jako zmíněné ep a že o zvuk se opět postaralo studio Davos.

Rozhodně opět kvituju tvorbu v mateřském jazyce i skutečnost, že textová náplň nečpí již tolik infantilitou a několik textů mě poměrně zaujalo díky jejich společenskému přesahu, který pochopíš, když mrkneš na nášivky, kterými se hudebníci na akcích honosí. V tomto ohledu je opět v tvorbě bez debat cítit i přesah hudební a to do dalších extrémních kytarových žánrů korespondující s uvedenými nášivkami. Ovšem je nutné uvést, že páteř téhle nahrávky s deseti obratli dlouhá 33,3 minuty drží v rovině přesně dle thrashové vodováhy a z ostatních ranků si “pouze“ decentně vyzobává.

Po nepříliš dlouhé rozehrávce obsahující téměř všechny trademarky kapely, spustí borci nekompromisní diktát v mantinelech undergroundové špíny, přičemž se jim daří zachovat čitelných a zároveň poutavý obsah. Takže mezi pumelenicemi, vkusně zasazenou sólovou kytarou, mocnými rify, dostatečnými prostorem pro všechny nástroje i zajímavými kytarovými linkami se budeš pod jedovatými a rovněž slušně čitelnými vokálními ataky bez problémů orientovat. S ohledem na vyvážený poměr variability a přímého tahu na branku si tyhle tři desítky minut vskutku užiješ. Kompozice jednotlivých tracků jsou vystavěny s citem pro věc, takže hudebníci utáhnou bez zbytečné vaty i téměř pětiminutové tracky. Nuda, ta skutečně nehrozí a zejména kytaristé nasazují na domácí scéně laťku poměrně vysoko…ostatně stejně jako tento album jako celek.

V celku se jedná bez debat o výborný počin vyzrálých hudebníků, kterému k dokonalosti chybí jen ještě více zapracovat na textové stránce věci, zejména tedy na stavbě. Dále palec nahoru za 42-06-10.

4,5/5

Grinch