sobota 6. ledna 2018

Deaf And Dumb - Faceless Future



Severočeská death grindová mašina umocňující svou drtivost industriální podkladem přichází po dlouhé pauze od let devadesátých s plnohodnotným albem. Kapela se sice vrátila na scénu již v první polovině aktuální dekády, kdy vypustila kompilaci starších nahrávek s pěti novými kusy, z nichž jeden ve formě bonusu obsahuje i nová fošna „Faceless Future“…ale na návrat řezníka nastal čas evidentně až teď.

Nová deska jede v duchu promo materiálu na uvedený kompilaci „Evildarkrooted...Total Dumb“, ovšem nejen se změnou na postu zpěváka, ale i bez druhý kytary. Novej chrlič Káně, kterýho můžeš znát z kapel jako jsou Bonesaw of the Brains či Bum, rozhodně nezaostává za Tomášem, co se brutality i techniky growlu týče…navíc zde přichází na řadu i pořádně jedovatej scream. Absenci druhý kytary nějak extra nepocítíš, jelikož kytarista Leoš, kterej v tomhle díle zkázy působí od samýho začátku, dokáže vše utáhnout s přehledem sám. Krom strun má Leoš na svědomí i veškerý ty industriální prvky, který ti při vyšší hlasitosti celkem slušně namasírujou sluchovody. Bicí mašinerie zůstává nezměněna, i když aktuálně je kapela bez bubeníka a na koncertech si pomáhá zvukovou stopou z tohoto nosiče. Bicí na „Faceless Future“ natlouk tedy opět Tomáš, kterýho, pokud se řadíš mezi pamětníky, můžeš znát z českolipský úderky Laniena Mentis, která svýho času se svym death metalem čeřila vodu nejen na domácí scéně. I když si borci upekli nahrávku v domácích podmínkách, nelze zvuku prakticky nic vytknout, je na danej žánr pořádně hutnej, industriální party z něj patřičně ostře vystupujou a co je hlavní, je čitelnej, takže si užiješ parádně i Standovu basovku (Standa je stejně jako Leoš zakládajícím členem).

Po grafický stránce prošlo cédko několika úpravami. Poměrně ztmavnul titulní cover oproti původně avizovanému a hlavně se změnilo logo. Proboha proč?! Se změnou loga vyšuměl i dovětek „Relics“, kterej kapela po svym návratu na scénu začala užívat. Jinak vcelku působí grafickej výsledek poměrně slušně a k hudební náplni se hodí. Texty v bookletu ovšem nenajdeš.

Deset stop na cédku schroupneš úplně s přehledem. První stopou je hutně industriální intro, poslední je bonus „Butcher is Back“. Mezi tím je osm štychů, který sazí především na vytvoření tlaku na posluchače, ovšem s důrazem na kompoziční stavbu. Skladby zřídka překročej stopáž třech minut, takže nečekej žádnou tupou vatu, ale přímočarej útok na tvoje smysly. Necelá půlhodinka stopáže je akurátní, kompoziční stavba dle očekávání precizní a o originalitě uskupení na domácim kolbišti se snad zmiňovat ani nemusim.

4,5/5

Grinch

Žádné komentáře:

Okomentovat